Môžeme Vám pomôcť?

Kontaktujte nás

Nástroje

šetria peniaze a zvyšujú kvalitu prekladu

Vysokú kvalitu, rýchlosť a produktivitu a nízke ceny by nebolo možné dosiahnuť bez moderných softvérových nástrojov. Vďaka maximálne sofistikovanej kombinácii technológií CAT, MT, QA a DTP poskytujeme najvyššiu kvalitu a konzistenciu a zároveň klientom významne znižujeme náklady na preklad.

CAT (Computer Aided Translation) nástroje:

Každé slovo, ktoré cez exe prejde, sa spracováva pomocou moderných nástrojov a technológií CAT (napr. Trados Studio, MemoQ, XTM, Memsource, STAR Transit, Idiom, Passolo, Alchemy Catalyst a mnohých ďalších). exe je zároveň exkluzívnym predajcom jazykových riešení Trados Studio spoločnosti RWS pre slovenský trh.

Strojový preklad – MT (Machine Translation): Strojový preklad sa uskutočňuje za pomoci plne automatizovaného softvéru, ktorý prekladá texty z jedného prirodzeného jazyka do druhého. Najprogresívnejším typom strojového prekladu je v súčasnosti tzv. neurálny strojový preklad (NMT) – a ten preferujeme aj my v exe. Ide o technológiu strojového prekladu, ktorá je založená na neurónových sieťach, čo jej umožňuje vziať do úvahy celý kontext a charakter prekladaného textu a vďaka tomu poskytovať lepšie návrhy prekladov ako iné MT technológie. NMT má vysokú schopnosť učiť sa a zlepšovať.

QA (Quality Assurance) nástroje:

exe využíva množstvo nástrojov na automatické zabezpečenie kvality prekladu (napr. Verefika, Xbench, QA Distiller a ďalšie) vrátane nástrojov vyvinutých priamo spoločnosťou exe na zvýšenie produktivity v prekladateľskom procese.

DTP (Desktop Publishing) nástroje

exe vykonáva pred prekladom aj po ňom viacjazyčnú textovú a grafickú úpravu všetkých typov súborov. Využíva pri tom najmodernejšie DTP nástroje, predovšetkým produkty ADOBE.

S vývojom DTP a CAT nástrojov je prekladateľský proces čoraz sofistikovanejší, exe však tieto technologické výzvy zvláda bravúrne.

Hoďte s nami reč

A dajte nám vedieť, čo potrebujete

Email
localization@exe.sk

Telefón
+421-917 755 861
+421-903 638 946
+421-2-67 296 111

 

Trados
trados@exe.sk
+421-908 257 720

Ak by ste nás radi navštívili...

Nájdete nás tu

 

Máte otázky?

Veľmi radi Vám odpovieme

Napíšte nám

Tak radi čítame

Oficiálna adresa
exe, a.s.
GBC5, Galvaniho 19
821 04 Bratislava

Adresa prekladateľskej divízie
exe, a.s.
Na Hrebienku 5
811 02 Bratislava