Môžeme Vám pomôcť?

Kontaktujte nás

Strojový preklad

nová paradigma v prekladateľskom priemysle

Cieľom strojového prekladu je zvýšiť rýchlosť prekladu a znížiť náklady. V poslednom čase zaznamenal strojový preklad obrovský pokrok, a to predovšetkým v niektorých kombináciách západoeurópskych jazykov v oblasti technických prekladov. Bolo preukázané, že strojový preklad dokáže za určitých okolností vytvoriť doslovné preklady na pomerne vysokej úrovni. Z pohľadu exe je strojový preklad novým, no veľmi významným prvkom, ktorý sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou prekladateľského biznisu.

NÁROČNÉ JAZYKOVÉ PÁRY

V určitých oblastiach a jazykových pároch, predovšetkým v kombinácii západoeurópskych a východoeurópskych jazykov, však potrvá ešte pomerne dlho, kým bude strojový preklad efektívnejší než práca prekladateľov.
exe kontinuálne sleduje vývoj v oblasti technológií strojového prekladu. Zameriava sa najmä na stredoeurópske a východoeurópske jazyky, a to predovšetkým slovanské, pretože práve tie sú z hľadiska strojového prekladu najproblematickejšie. Množstvo požiadaviek na úpravu strojovo preložených textov v stredoeurópskych a východoeurópskych jazykoch sme prijali ako výzvu. S hrdosťou môžeme povedať, že v exe sú pre zákazníkov k dispozícii mimoriadne skúsené tímy, ktoré dokážu efektívne upravovať strojovo preložené texty v týchto jazykoch.

Hoďte s nami reč

A dajte nám vedieť, čo potrebujete

Email
localization@exe.sk

Telefón
+421-917 755 861
+421-903 638 946
+421-2-67 296 111

 

Trados
trados@exe.sk
+421-908 257 720

Ak by ste nás radi navštívili...

Nájdete nás tu

 

Máte otázky?

Veľmi radi Vám odpovieme

Napíšte nám

Tak radi čítame

Oficiálna adresa
exe, a.s.
GBC5, Galvaniho 19
821 04 Bratislava

Adresa prekladateľskej divízie
exe, a.s.
Na Hrebienku 5
811 02 Bratislava